Dorostenci zakončili rok 2021 desítkou proti Varům
18. prosince 2021

V posledním předvánočním kole vyzval dorost Děčín a Karlovy Vary. Ze dvou zápasů dokázal vytěžit tři body.

Děčín je v této sezóně nejčastějším soupeřem efdéčka, dnes proběhlo již čtvrté měření sil, ze kterých zatím vyšel vždy vítězně soupeř. Po posledních dvou těsných prohrách se i tentokrát očekával vyrovnaný souboj, opak byl však pravdou. Děčín v první třetině utekl do dvoubrankového náskoku, teplické střely končily pouze ve výstroji soupeřova brankáře. Ani druhá třetina změny nepřinesla. Opět dva góly v teplické síti a opět skvělý Karma v bráně, který všechny pokusy Teplic zlikvidoval. Poslední hrací část přinesla zvýšený tlak Teplic, které dobře odebírali děčínským hráčům balónek, ale gól ne a ne padnout. Naopak na druhé straně došlo ke gólové radosti hned třikrát a čest Teplic zachránil alespoň Ondra Rejcha, který čtyři minuty před koncem konečně vsítil branku a dopřál tak trochu radosti i do teplických řad. Konečný výsledek 1:7 to však neodvrátilo a Efdéčko muselo rychle napnout síly k poslednímu zápasu čtvrtého kola.

V tom změřilo síly s týmem Karlových Varů, proti kterým otevřel skóre Ondra Duben, na kterého dvěma góly navázal do konce třetiny Ondra Knapík. Na začátku druhé třetiny se hrálo nahoru dolů, z čehož Vary vytěžili pouze vlastní gól Teplic. Po zklidnění hry mířil přesně Dan Kocaj a konec druhé třetiny oznámil přesnou ranou Tobiáš Tychler. I na začátku třetí hrací části bylo veselo. Nejprve Tobi s Dubnem dokázali vykombinovat skvělý gól, o chvíli později se k nařízenému trestnému střílení za hru v brankovišti postavil Lukáš Miněk, který... no, koukněte raději na stories... Na snížení soupeře odpověděl bombou od půlky Ondra Knapík, který tak zkompletoval hattrick, což samozřejmě náležitě oslavil. Emoce z něj prýštily asi jako z Filipa Pešána a Petriho Kuttunena dohromady.  Deset minut před koncem si náladu po nepovedeném nájezdu zlepšil i Lukáš Miněk, který provětral karlovarskou branku. Následovalo jediné vyloučení z obou zápasů. Na trestnou lavici usedl Maty Drobný za lov motýlů uprostřed hřiště, aby o dvě minuty později mohl vystřelit přímo do brejku a zvýšit na 9:2. V euforii ze vstřeleného gólu jsme sice trochu zapomněli bránit, takže soupeř dokázal snížit, ale 24 vteřin před koncem zaokrouhlil Tobiáš Tychler stav zápasu na krásných 10:3.

Dorost tak ve ČTVRTÉM kole končí zas proJEDNOU s DVĚMA výhrami na TŘETÍM místě z PĚTI účastníků.

Ve druhém koši odehraje i kolo páté, které je na programu 8./9.1. a 22./23.1. v Ústí nad Labem.