Teplický florbal před rokem 2021

Počátky příběhu klubu FD Teplice sahají do roku 2009. V tomto roce vznikly v našem lázeňském městě hned 2 florbalové kluby - FBC Teplice a DDM Teplice. Každý z týmů šel ve svém vývoji jinou cestou. Zatímco mělo FBC již v roce 2010 tým mužů, DDM svou strukturu budovalo od elévků a mladších žáků. V roce 2013 se poprvé ve spojení s týmem DDM Teplice objevil název Dynamo. V roce 2016 změnilo název rovněž FBC Teplice na Florbal Teplice. 

Vrcholem této florbalové éry byla sezóna 2020. Oba teplické kluby v té době dosáhly maxima - oba měly kompletní strukturu, oba A-týmy mužů hrály celostátní Divizi. Společnými silami rovněž realizovali utkání Superligy na teplické sportovní hale mezi týmy Vinohrad a Vítkovic. Předehrávkou tohoto utkání bylo divizní derby mezi Florbalem Teplice a Dynamem Teplice, na které zavítalo 350 diváků. 

V roce 2020 však udeřila 1. vlna koronaviru, která podnítila změny na pomyslné florbalové mapě Teplic.

Rok 2021

Mezičas bez florbalu, způsobený pandemickými opatřeními otevřel prostor pro nový společný projekt - spojení obou dosavadních rivalů v 1 celek. Spustila se tak série společných schůzí zástupců obou teplických klubů, na kterých fúze celků získávala své parametry. 

Novým historickým datem teplického florbalu se tak stal 16. květen 2021. Tohoto dne spatřil světlo světa nový klub - FD Teplice. Společná cesta byla logickým a potřebným dalším krokem ve vývoji teplického florbalu. Do nové sezóny tak vstoupil mladý tým, vzniklý na dlouhou dobu budovaných základech. Písmena F a D odkazují na dřívější dvoukolejnost Florbalu Teplice a Dynama Teplice.

Poslední aktualizace: 11. června 2022