Junioři přivezli z Kadaně 3 body
5. října 2021

V neděli 3.10. vyrazili na svůj první turnaj v sezóně junioři, kteří se v kadaňské hale utkali s Žatcem a Mostem.

Jejich první zápas s žateckými Jazzmany však nedopadl úplně podle jejich představ. Efdéčko sice

zareagovalo na první obdrženou branku brzkým vyrovnáním, ale poté stihlo v první části ještě třikrát

inkasovat. Na začátku druhé třetiny stihly Teplice stáhnout náskok na 3:4, ale na jejich dvě branky

stihli stejným počtem gólů odpovědět Žatečtí, kteří po celý zápas hrozili výhradně z protiútoků. Před druhou

sirénou stihlo Efdéčko skórovat ještě jednou, a proto po druhé třetině prohrávalo 4:6. Ztrátu bohužel

Efdéčko dotáhnout nedokázalo. V poslední hrací části se Žatec opět o jeden gól vzdálil, pak se

prosadili i tepličtí hráči, ale naděje vyhasly 2 minuty před koncem, kdy Žatec trefil prázdnou teplickou

klec.

Druhý match s mosteckými Vipers také nezačal ideálně. Efdéčko šlo do druhé třetiny

s dvoubrankovou ztrátou, kterou se podařilo smáznout 4 minuty před pauzou. Za další minutu ale

Teplice opět prohrávaly. Nešťastně tečovaná střela Vipers nakonec skončila v síti. V první minutě třetí

části Efdéčko skóre rychle dvěma krásnými akcemi otočilo. Most stihl ještě zareagovat vyrovnávací

brankou, ale za další minutu šli tepličtí hráči znovu do vedení, které už tentokrát nepustili. Výhru 7:4

potvrdilo Efdéčko dvěma brankami v přesilových hrách.

Po tomto víkendu tak tepličtí junioři mají na kontě 3 body a na další turnaj vyrazí 17.10. do Litvínova.

Tam se utkají s domácím Bivojem a Děčínem.