Dorost přivezl z Litvínova tři body!
14. září 2021

V neděli odehrál dorostenecký A tým první dva zápasy nové sezóny, ze kterých vybojoval tři body nad Karlovými Vary.

V prvním zápase vyzvalo efdéčko florbalisty Děčína. Ti uštědřili teplickým hráčům tvrdý direct, po první třetině vedli už 4:0 a jasně kontrolovali průběh zápasu. V dalších dvou třetinách se výkon žlutomodrých zlepšil, Děčín však i nadále zůstával pánem hry a zaslouženě vyhrál 8:1.

V duelu lázeňských měst byl poměr sil mnohem vyrovnanější. Oba týmy si vypracovaly mnohé šance a nebyla nouze ani o bizarní momenty. Vary šly do vedení už ve druhé minutě, Teplice však dokázaly srovnat. I s trochou štěstí, míček se totiž po střele dokutálel do branky díky teči bránícího hráče. Na konci první části šel soupeř opět do vedení, následně oba týmy postupně ubránily svá oslabení a v polovině zápasu odskočili Hurikáni do vedení 3:1. Poslední perioda začala rychlou kombinací, na jejímž konci stál Ondra Duben, který snižoval na 3:2. Následovala přesilovka Teplic, která skončila smutnou situací, kdy teplický hráč, v domnění, že hra je přerušena, zasáhl ze střídačky balónek, pročež byl vyloučen za sabotáž hry do konce utkání a nezahraje si ani příští zápas dorostenecké ligy. Pro tým to v danou chvíli znamenalo pětiminutové vyloučení v době, kdy do konce zápasu zbývalo deset minut a kdy efdéčko o gól prohrávalo. Pětiminutový tlak sice hráči Teplic ustáli, nicméně pár vteřin po konci oslabení obdrželi gól zpoza brány a šance na bodový zisk se opět snížily. Poslední čtyři minuty zápasu však plně patřily teplickému týmu. Nejprve Ondra Duben snížil na 4:3, chvíli poté nenápadným bekhendovým odhozem k bráně trefil stejný hráč přesně nastavenou karlovarskou florbalku, která neomylně uklidila míček do brány soupeře, a minutu a půl před koncem vykombinovali rozhodující gól Tobiáš Tychler se zakončujícím Vojtou Bratschaedlem. Závěrečnou hru v šesti Teplice zvládly a hráči se mohli radovat z prvního ligového vítězství nového klubu.

Další zápasy druhého koše jsou na programu za 14 dní. Teplice v nich vyzvou kladenské Kanonýry a Bivoje z Litvínova.